Magiczna Korea, gdzie tkwi sekret?

Z pewnością Korea Południowa to teraz jeden z najbardziej bogatych krajów na całym świecie. Choć naturalnie sąsiad Korei Południowej, czyli Korea Północna jest dużo biedniejszym krajem. W którym miejscu w takim razie tkwi sekret południowych Koreańczyków? Na pewno nie jest tak, iż mieszkańcy Korei Południowej są wielokrotnie inteligentniejsi, niż ludzie z Północy. Po prostu po wojnie, Korea Południowa dostała wielką pomoc od Zachodu, a zaś Korea Północna od Chin i ZSRR. To bardzo dobrze pokazuje, iż gdyby przykładowo Polska jakimś cudem nie zostałaby wcielona w łapy Józefa Stalina, żylibyśmy w bogatym i nowocześniejszym kraju, niż teraz.

Wystarczy porównać Seul – a więc stolicę Korei Południowej z miastami w Korei Północnej. Przepaść jest ogromna, zatem generalnie wszyscy Koreańczycy z Południa doskonale wiedzą, iż w ciągu najbliższych lat złączenie podzielonych państw jest niemożliwe. W końcu sam aparat wojskowy w Korei Północnej liczy kilka milionów osób. Innym sekretem Korei jest to, iż to bardzo ładny kraj. Choć wielu ludzi może sobie myśleć, że Korea to wyłącznie wielkie miasta, to jednakże trudno się z tym zgadzać. Korea to stosunkowo niewielki kraj, ale do zaoferowania ma sporo atrakcji. Jeśli w takim razie chciałbyś zobaczyć owe państwo, powinieneś wiedzieć, że Korea Południowa jest olśniewająca. A tak przynajmniej myśli większość tych osób, które widziały Koreę.
źródło: http://www.polskaoczamiobcokrajowca.pl, cgo.com.pl, http://www.sharepointtest.pl, http://www.sharepointdemo.com.pl

Inne wpisy: