Poznaj skarby Bałkanów

Półwysep Bałkański jest aktualnie zaliczany do zdecydowanie najciekawszych regionów Europy. Pomimo tego, że historia znajdujących się w nim krajów w większości przypadków nie jest prosta – przecież całkiem niedawno odbyło się tam kilka wojen – to jednak obecnie jest to w pełni bezpieczny region który może być rewelacyjną propozycją dla każdego, kto tylko chce wybrać się na faktycznie wymarzone wakacje.
Bardzo ciekawym i jednocześnie trochę niedocenianym krajem bałkańskim jest Serbia. Sama jego kultura może być niezwykle interesująca, ponieważ Serbowie – tak samo jak Polacy – należą do ludów słowiańskich, w związku z czym nawet w języku którym się posługują możemy doszukać się wielu znajomych słów. Równocześnie na Bałkanach od zawsze ścierało się ze sobą wiele różnych kultur, co jednak uczyniło z Serbii jeszcze atrakcyjniejsze miejsce. Sama tylko stolica kraju, Belgrad, oferuje sporo wspaniałych zabytków które z pewnością zainteresują każdego miłośnika historii.
Oprócz tego Serbia jest również krajem oferującym piękne krajobrazy, z powodu których wakacje tu sprawią każdemu z nas jeszcze więcej przyjemności. Zdecydowanie warto nieco się nią zainteresować, bowiem bez wątpienia jest to kraj godny poznania!
źródło: www.peterfuss.com.pl, samoyed-info.pl, www.azs-bydgoszcz.pl, http://www.willsoor.com.pl

Inne wpisy: